Soutěže

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Matematický klokan 2019 

V pátek 22. března 2019 žáci druhé až deváté třídy psali mezinárodní soutěž Matematický klokan.

Zúčastnilo se jí celkem 133 žáků ve čtyřech kategoriích:

Kategorie Cvrček – 28 žáků 2. a 3. třídy,

kategorie Klokánek – 32 žáků 4. a 5. třídy,

kategorie Benjamín – 33 žáků 6. a 7. třídy,

kategorie Kadet – 40 žáků 8. a 9. třídy.

 

První tři místa v jednotlivých kategoriích jsou uvedena v tabulkách: 

Kategorie: CVRČEK (max. 90 bodů)

 

1. místo Marta Roszková 3. třída 61 bodů
1. místo Pavel Koždoň 3. třída 61 bodů
2. místo Tereza Chodurová 3. třída 57 bodů
3. místo Jáchym Chodura 3. třída 52 bodů
3. místo Milan Jasenák 3. třída 52 bodů

 

Kategorie: KLOKÁNEK (max. 120 bodů)

 

1. místo Klára Chodurová 5. třída 99 bodů
2. místo Jan Michalik 5. třída 93 bodů
3. místo Jan Komárek 5. třída 89 bodů

 

 

Kategorie: BENJAMÍN (max. 120 bodů)

 

1. místo Filip Kisza 7. třída 75 bodů
2. místo Šimon Supik 7. třída 70 bodů
3. místo Daniela Elizabeth Klusová 6. třída 67 bodů

 

Kategorie: KADET (max. 120 bodů)

 

1. místo Julie Novotná 9. třída 96 bodů
2. místo Julie Maroszová 8. třída 67 bodů
3. místo Michal Chodura 8. třída 66 bodů

 

 

 

Vyhodnocení výtvarné soutěže

I. kategorie: MŠ + 1. třída
pořadí příjmení a jméno třída/věk sbor/škola
1. Bartulcová Kristýna SCEAV Bystřice
2. Kaletová Natalia SCEAV Bystřice
2. Stebel Matyáš 1. tř. CZŠ Třinec
3. Klus Ania MŠ 3 roky SCEAV Bystřice
II. kategorie: 2. + 3. třída
pořadí příjmení a jméno třída/věk sbor/škola
1. Vrtaňa Samuel 2. tř. CZŠ Třinec
2. Niemcová Judita 3. tř. SCEAV Bystřice
3. Javorková Tereza 3. tř. CZŠ Třinec
III. kategorie: 4. + 5. třída
pořadí příjmení a jméno třída/věk sbor/škola
1. Stebel Tobiáš 4. tř. CZŠ Třinec
1. Fukalová Valérie 5. tř. SCEAV Bystřice
2. Heczko Elżbieta 5. tř. SCEAV Bystřice
2. Cichá Ela 4. tř. CZŠ Třinec
3. Nedvídková Rebeka 5. tř. CZŠ Třinec
3. Niemiec Matouš 5. tř. SCEAV Bystřice
IV. kategorie: 6. + 7. třída
pořadí příjmení a jméno třída/věk sbor/škola
1. Kaletová Dorota 6. tř. SCEAV Bystřice
1. Hudziec Petr 6.tř. CZŠ Třinec
2. Byrtusová Bára 6. tř. CZŠ Třinec
2. Vojtíšková Beata 7. tř. CZŠ Třinec
3. Roszková Marie 6. tř. CZŠ Třinec
V. kategorie: 8. + 9. třída
pořadí příjmení a jméno třída/věk sbor/škola
1. Rucká Jolanta 8. tř. SCEAV K. Lhotka
1. Javorková Bára 8. tř. CZŠ Třinec
2. Chodurová Anna 9. tř. SCEAV K. Lhotka
3. Przyhodová Izabela 8. tř. CZŠ Třinec
3. Szkanderová Tereza 9. tř. CZŠ

 

Vyhodnocení výtvarné soutěžní přehlídky Modlitby za domov 2018  

Z naší školy byli oceněni tito žáci:

Sližová Amálie, Danyśová Natálie, Budweiserová Adéla,

Niemcová Judita, Niemiec Matouš, Koždoň Pavel,

Chmielová Elen, Hudziec Petr, Klusová Miriam

Gruszka Ondřej, Cichá Elen

 

Přírodovědný klokan

Už tradičně ve středu 10. 10. 2018 žáci 8. a 9. třídy řešili úlohy Přírodovědného klokana.

Soutěž připravuje Přírodovědná fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Jejím cílem je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

V kategorii Kadet obsadili:

  1. místo – Lukáš Folwarczny, 8. třída
  2. místo – Tereza Tomanková, 9. třída
  3. místo – Michal Chodura, 8. třída, Julie Novotná, 9. třída

Výsledky okresního kola Bible a my 

  1. kategorie – 1. Klára Chodurová – 21,5 bodů
  2. Tobiáš Stebel – 18,5 bodů
  3. Anežka Ciencialová – 17 bodů
  4. kategorie – 1. Šimon Supik – 30 bodů
  5. Aneta Horeličanová – 29,5 bodů
  6. Samuel Stebel – 25bodů

III. kategorie – 1. Lukáš Helioš – 23,5 bodů

2. Benjamín Kisza – 21,5 bodů

3. Dominik Cebo – 19,5 bodů

4. Michal Chodura – 17,5 bodů

BLAHOPŘEJEME!

 

43. ročníku Beskydský Azimut

Ve středu 26. 9.2018 v aule gymnázia byly vyhlášeny výsledky 43. ročníku Beskydského azimutu.

Naše škola obsadila 3. místo mezi školami do 150 žáků na 1. stupni. Pohár, diplom a věcnou cenu obdrželi tito žáci: Eva Szarzecová z 5. třídy získala 1. místo, Jáchym Chodura z 3. třídy 2. místo, Matouš Niemiec z 5. třídy 3. místo, Kryštof Horniak z 5. třídy 4. místo, Theodor Folwarczny z 5. třídy 5. místo a Judita Niemcová z 3.  třídy 6. místo.

 

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Pythagoriáda 2017/2018

Ve středu 5. dubna 2018 proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Zúčastnili se jí žáci 5. – 8. třídy.

Úspěšní řešitelé školního kola:

5. ročníkEliška Heliošová, 12 bodů

Marie Roszková, 11 bodů

Samuel Stebel, 10 bodů

7. ročníkLukáš Folwarczny, 11 bodů

Tito žáci postoupili do okresního kola, které se bude konat v úterý 29. května 2018.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole!!!

Matematický klokan 2018 

Dne 16. března 2018 žáci od druhé do deváté třídy psali mezinárodní soutěž Matematický klokan.

Zúčastnilo se jí celkem 128 žáků ve čtyřech kategoriích:

Kategorie Cvrček – 24 žáků 2. a 3. třídy,

kategorie Klokánek – 34 žáků 4. a 5. třídy,

kategorie Benjamín – 31 žáků 6. a 7. třídy,

kategorie Kadet – 39 žáků 8. a 9. třídy.

První tři místa v jednotlivých kategoriích jsou uvedena v tabulkách: 

Kategorie: CVRČEK (max. 90 bodů) 

  1. místo Barbora Steblová 3. třída 68 bodů
  2. místo Pavel Koždoň 2. třída 66 bodů
  3. místo Jakub Gruszka 3. třída 65 bodů

Kategorie: KLOKÁNEK (max. 120 bodů) 

  1. místo Jan Michalik 4. třída  103 bodů
  2. místo Eliška Heliošová 5. třída  99 bodů
  3. místo Daniela Elizabeth Klusová 5. třída  98 bodů
  3. místo Samuel Stebel 5. třída  98 bodů

Kategorie: BENJAMÍN (max. 120 bodů)

1. místo Marie Penkalová 7. třída 89 bodů
2. místo Jakub Byrtus 7. třída 84 bodů
3. místo Julie Maroszová 7. třída 82 bodů

Kategorie: KADET (max. 120 bodů) 

  1. místo Tomáš Tomíček 9. třída 84 bodů
  2. místo Tereza Kropová 9. třída 75 bodů
  3. místo Jan Roszka 9. třída 73 bodů

 

BIBLE A MY 2017-2018

Soutěž Bible a my se zrodila před téměř pětadvaceti lety a již po desáté ji vybralo MŠMT mezi soutěže kategorie C. Smyslem soutěže je zprostředkovat žákům a studentům bohatství, které tato nejrozšířenější a nejpřekládanější kniha na světě představuje, dále její hodnoty literární, duchovní, kulturní i mravní, a tímto způsobem upozornit na její aktuálnost i v dnešní době.

Okresní kolo proběhlo na naší škole v pátek 24. 11. 2017. Účastníci tohoto kola psali test a po jeho opravě proběhlo veřejné finále.

Do celostátního kola postoupili Jan Komárek, 4. třída – 26 bodů, Michal Chodura, 7. třída – 35 bodů a Daniel Walek, 9. třída – 23,5 bodů. Toto závěrečné kolo proběhlo 23. března 2018 ve Strážnici.

Přírodovědný klokan

Ve středu 11. 10. 2017 žáci 8. a 9. třídy řešili úlohy Přírodovědného klokana.

Soutěž pořádá Přírodovědná fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Jejím cílem je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

V kategorii Kadet obsadili:

  1. místo – Tomáš Tomíček, 9. třída
  2. místo – Julie Novotná, 8. třída
  3. místo – Tereza Kropová, 9. třída.

Tomáš Tomíček v celém okrese získal 4. místo. Blahopřejeme.

 

 

Kalendář akcí

AEC v1.0.4