Biologická učebna v DDM očima žáků 4. třídy

„ Po návštěvě knihovny jsme šli do biologické učebny, která se nachází v Domě dětí a mládeže. V biologické učebně nám ukazoval záchranář, jak se máme zachovat, když například někdo něco vdechne a začne se dusit, nebo když je někdo v bezvědomí. Učili jsme se na figurínách resuscitovat. Ukázali jsme si, jak vypadají různá zranění, například otevřená zlomenina. Rozebírali jsme figurínu člověka, a pak jsme ji museli ve skupinách, co nejrychleji poskládat. Přiznám se, není to vůbec lehké. Moc se mi to tam líbilo.”

 

„ V biologické učebně nás čekal záchranář, který nám povídal o první pomoci. Mohli jsme si to vyzkoušet. Naučila jsem se, jak mám dbát o svoji bezpečnost.”

 

 

 

„Ukázali nám stavbu těla. Na videu jsme viděli různé modelové situace první pomoci. Odnesl jsme si, že člověk má až tolik orgánů.”

  

    „ V biologické učebně jsem se dověděl, že jedna záchranná helikoptéra stojí čtyři a půl miliónů eur. Naučil jsme se, jak mám pomoct člověku, který se dusí. Měl jsme radost, že jsem se dověděl, jak funguje srdce. „

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>