Jak vzniká kniha

   V měsíci březnu se třeťáci společně se čtvrtou třídou věnují aktivitám, které spojuje jedno téma, a to je březen = měsíc knihy. V letošním roce bylo hlavní motto „Tiskárna včera a dnes“. Nejprve nás začátkem března navštívila knihovnice z Českého Těšína, která sebou přivezla zajímavé ukázky velkých a malých knih, příklady různého písma, vazeb a povyprávěla nám, jak kdysi vznikala kniha.

   Další akcí byla návštěva největší tiskárny v naší republice Finidr v Českém Těšíně, odkud putují knížky do 46 zemí světa, jak nám prozradila naše sympatická průvodkyně.

    

 A co jsme se dověděli?

 

„V pátek jsme jeli na exkurzi, naše třída a třetí třída, do tiskárny Finidr. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a pak jsme si s průvodcem prohlédli celé jejich pracoviště. Prohlédli jsme si různé stroje, které se podílí na výrobě knihy. Například stroj, který tiskne obrázky ze čtyř různých barev – červené, žluté, modré a černé. Moc jsem si to užili.

  

Po zhlédnutí tiskárny Finidr jsme šli do muzea v polském Těšíně. Tam jsme si vyrobili svůj vlastní sešitek a razítko. Přesunuli jsme se v čase a ukazovali si, jak pracovali lidé, když vyráběli knihu. A také jsme mohli vidět dávné tiskařské stroje. „

   

   A co nám udělalo největší radost?

„ Nakonec jsme šli na koblihy, byly snad nejlepší na světě!“

Byl to pohodový den a všichni jsme si to užili.

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>