Kamenitý nás přivítal sluníčkem!!!

Neuvěřitelné, leč pravdivé. Dne 1.května jsme vyrazili (rodiče, děti, učitelé ) s vírou, že nejsme z cukru (trochu totiž pršelo) na celoškolní výšlap. Přijeli jsme na Košařiska a ejhle, suché cesty. Vydali jsme se po společné modlitbě a povzbuzení Božím slovem (Izajáš 55.12) na Kamenitý. Děti nasadily tempo pro nás, starší, už trochu nedosažitelné, tak nám nezbývalo, než je s vírou odevzdat pod Boží ochranu.  Nahoře se příroda nádherně zahalila do mlhy. Myslím, že to nikomu nevadilo, protože bylo teplo. Do hodiny jsme se pak kochali sluníčkem a krásou přírody, protože i mlha byla pryč. Někteří nám zdola posílali esem-esky,  jak je nehezky a zima, my jsme zatím nabírali bronz (někteří červeň) a odpočívali. Royal Rangers připravil už tradičně dětem skvělé  hry a soutěže, ale největší atrakcí bylo překvapivě  obyčejné lano. Co se dá s ním vše podniknout! A tak jsme skákali, přetahovali se, podbíhali…Nikomu se nakonec nechtělo spěchat dolů na poslední autobus, tak jsme se nacpali do aut a domů jsme dorazili až navečer. Zůstaly nám hezké vzpomínky a v srdcích Boží slovo, které, jen tak mimochodem, bylo jako na objednávku pro tento den : “ …Hory a pahorky budou před vámi zvučně plesat, a všechny stromy v poli budou tleskat. “ Izajáš 55:12   Co k tomu dodat? Díky!!! Monika Guńková

1 komentář

  • Ivo Byrtus Permalink

    Nezbývá než Romanovi Guńkovi poděkovat za krásný výlet, skvělou organizaci i zábavu. Za rodiče Ivo Byrtus

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

MŠ Třinec – Sosnová

DSC00785

Mateřská školička na ul. Sosnové se nachází v budově naproti církevní školy, v centrum sídliště na Sosně.

Kapacita je pro 20 dětí předškolního věku. Začala fungovat od školního  roku 2012/13, stejně jako MŠ v Horní Lištné. I zde se děti vychovávají dle ŠVP <em>Křesťanská  mateřská škola</em> a paní učitelky vytvářejí klidnou a bezpečnou atmosféru.

Srdečně zveme!

Denní provoz:  6.30 -16.00

MŠ Horní Lištná

MŠ Horní Lištná

Pro stále zvětšující se zájem o předškolní výchovu v křesťanském duchu,jsme otevřeli ve školním roce 2011/12 další dvě oddělení církevní mateřské školy. Tato možnost se naskytla v prostorách stávající Kazatelské stanice SCEAV v Třinci – Horní Lištné č. 10, a dále v Třinci na ulici Sosnové, naproti naší církevní základní školy.

Důvody, proč posílat dítě do křesťanské školky v Horní Lištné:

  • klidná atmosféra vlídnosti a lásky,
  • spolupráce s rodiči v rámci společných aktivit,
  • nádherné prostředí s velkou zahradou.

Mateřská škola je otevřena všem dětem křesťanského vyznání i dětem bez vyznání.

Provozní doba: denně od 6.30-16.00

MŠ Chopinova

P1050467

Mateřská škola v Třinci – Lyžbicích, ul. Chopinova 463, vznikla v roce 2007/08. Nachází se v budově Církve bratrské v Třinci. Má sice menší prostory, ale zato velmi útulné.

Paní učitelky vyučují dle Školního vzdělávacího programu Křesťanská mateřská škola. Klademe důraz na prostředí plné lásky a porozumění. Snažíme se vytvářet partnerské vztahy s rodiči. Pokud Vás výchova v křesťanském duchu zajímá, přijďte se mezi nás podívat.

Provoz mateřské školy: denně od 7.00 – 15.30