Můj werk – pobyt Žiar

Ve dnech 18 – 20. 6. 2018 si sedmá třída velice užila pobyt v Žiaru na Slovensku. Tento výlet byl výhrou za 1. místo v soutěži Můj werk.

V pondělí nás červený autobus Ocelářů odvážel na místo našeho pobytu. Cestou jsme navštívili salaš Krajinka v Ružomberoku. Zde jsme si prohlédli výrobu sýru, staré traktory a spoustu domácích zvířat. Nejlepší byla ochutnávka zdejších sýrů a upečeného chleba. Všem náramně chutnalo. Druhá zastávka byla v Muzeum jeskyňářství v Liptovském Mikuláši. Zde jsme se dozvěděli o historii jeskyňářství a krásné přírodě na Slovensku. Odpoledne jsme konečně dorazili na místo, kde nás čekalo krásné ubytování a chutný oběd. Večer jsme si poslechli zajímavé povídání o houbách a vyzkoušeli místní hřiště a atrakce.

Druhý den nás čekal výšlap na Žiarskou chatu, sportovní odpoledne a přednáška horské služby. Večer jsme trávili čas u ohně, kde bylo závěrečné vyhodnocení a opékaní špekáčků. Třetí den dopoledne jsme navštívili Medvědí štolu a pak vyrazili domu. Cestou nás čekala ještě jedna zastávka – plavba na vorech po řece Váh. Domů jsme dorazili navečer unavení, ale spokojení a plni nový zážitků.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili tento krásný výlet.

Hlavně díky patří Pánu Bohu, který nás po celou dobu chránil.

Foto: http://www.czstrinec.cz/kategorie/zs/

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>