OZDRAVNÝ POBYT ŽIAR 2019 – DEN 6.

Slovenské muzeum ochrany přírody a jaskyniarstva – Liptovský Mikuláš

Dnes jsme si vyjeli do Liptovského Mikuláše. Hlavním programem dne je návštěva muzea. Procházíme první expozicí, která je ve sklepních prostorách budovy a seznamuje nás s “ jeskyniarstvom“. Průvodce mluví velmi poutavě a zajímavě o vodě, která vytváří jeskyně, o zvířatech, která tam žijí – hlavně netopýři a sovy, o lidech, kteří objevili jeskyně a o zajímavých úkazech pod zemí.

V prvním podlaží se seznamujeme s tím, co je na zemi.                         Prohlížíme si krásně sestavené vitríny se zvířaty žijícími na různých místech (na horách, u vody, při lidských obydlích). Vidíme medvěda, vydru, netopýra, čápa, ale můžeme rovněž slyšet zvuk, jaký vydávají, když si stiskneme tlačítko na panelu.

Ve druhém podlaží je to , co najdeme na horách. Útulňa (horská chata),  salaš (ovce, zvonky, výroba sýru), výbava záchranářů a lyžování před sto lety. Toto muzeum Vám doporučujeme k návštěvě. Opravdu stojí za to. Po prohlídce dětem udělalo velkou radost , že mohly jít nakupovat do „STOP SHOPU“. Zjistily, že jde nakoupit sladkosti levněji, než v baru ve středisku.

 

   

 

  

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>