OZDRAVNÝ POBYT ŽIAR 2019 – DEN 10.

Poslední den našeho pobytu

Po rozcvičce jdeme na snídani, která je podávána formou bufetového stolu a je pro každého zkouškou: „Co si dnes dám?“ Jedni vyzkoušeli vše, jiní zůstali celý pobyt u téhož druhu, například rohlík s nutellou, čokoládové kuličky s mlékem, sladké pečivo – kobliha, závin, croissant. Snídaně je opravdu pestrá. Je zelenina – rajče a okurka, jsou sýry, vajíčka, salámy, šunka, pomazánky – rybí, vajíčková, šunková, uzeninová … . Bonusy jsou jednou týdně –  v pondělí dětská krupička, úterý opékané špekáčky, ve čtvrtek párky. Z pečiva bývají rohlíky a chléb. Z bílkovin je mléko, jogurt, kakao a k tomu ovesné vločky, čokoládové kuličky, nutella, med, marmeláda a k pití čaj. A jsme najezeni.

Jdeme se učit. Hurá! Né! Proč se učit? Venku je přece tak pěkné! Opravdu… Sluníčko svítí, ptáčci zpívají a stromy se na nás dívají … a my se přece  jdeme učit. Začínáme zamyšlením a modlitbou. Také píšeme slovy na předtištěný list: “ Jaká byla letošní škola v přírodě?“ A to jsme napsali: CHUTNÁ, MOJE PRVNÍ, SKVĚLÁ, VOLEJBALOVÁ, FOTBALOVÁ, ZÁBAVNÁ, LEGRAČNÍ, SLUNEČNÁ, SUPER!!! Ještě, že přestávky máme venku a končíme ve dvanáct hodin.

Po odpoledním klidu, kdy jsme se balili, máme sportovní hry a pracovní výchovu, tzn. jedni hrají fotbal nebo volejbal a druzí shrabují šišky s trávníku. Po svačině jdeme na kopec a hrajeme hru „mravenci“. Večerní program je slavnostní, protože vyhlašujeme konečné výsledky soutěže, která probíhala po celou dobu pobytu ve Žiaru. První tři místa patří následujícím skupinám: „BANÁNI“, „OZDRVNE BERUŠKY & BROUČCI“, „AVOKÁDA“. Každý účastník obdržel diplom a sladkou odměnu za vytrvalost a statečnost, za posouvání svých hranic a za překonávání svých možností.

Zítra se už na Vás těšíme. JEDEME DOMŮ, HURÁ!

 

 

   

 

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>