Poděkování

Milí rodiče, milí přátelé školy!

Rok s rokem se sešel a opět jsme mohli s našimi žáky a s mnohými z Vás, prožít požehnané páteční dopoledne na atletickém stadiónu v Třinci. A důvod našeho setkání? Ano! Další ročník školní sportovní olympiády naší Církevní ZŠ, a to už devátý!

Díky Bohu, pátek 23. května, jsme dostali „vymodlené“ počasí pro naše celoškolní sportování. Probudili jsme se do nádherného, téměř letního, počasí! Na obloze nebyl jediný mrak a stadiónem se proháněl osvěžující horský větřík – jaký rozdíl, když si vzpomeneme na počasí, které bylo o týden dříve, kdy vydatně pršelo několik dní a na mnohých místech byly povodně! Jak dobrý je náš Bůh!

Jako každý rok, tak i letos, jsme jako organizátoři byli velmi potěšeni velkým zájmem a ochotou pomoci z řad rodičů a mnohých absolventů naší školy. Je to velmi milé potkávat už trošku „odrostlé“ deváťáky jak se hlásí ke svým bývalým učitelům a spolužákům! Děkujeme vám všem co jste se za celou akci modlili a vám co jste přišli, vzali do rukou pásmo, hrábě, stopky a propisky, trpělivě několik hodin měřili skoky do písku a hody do dálky, upravovali doskočiště skoku do dálky, měřili časy na stopkách a trpělivě hlásili a zapisovali naměřené hodnoty. Dokonce pro analýzu soubojů na cílové pásce krátkých běhů, jsme měli k dispozici digitální kameru s velmi ochotným „video“ rozhodčím Ondrou! Děkujeme Bohu za vaše ochotná srdce, děkujeme také za vaše štědré finanční dary! Bůh nám daroval také jednoho zvláště štědrého dárce z řad rodičů, který zasponzoroval částkou 5 tis. Kč pronájem celého stadionu!!! Jak dobrý je náš Bůh!

Stadionem se ozývaly nejen výstřely startovací pistole a zvučné povzbuzování sportovců, ale také jemná zvuková kulisa známých křesťanských písní! V cíli běžeckých disciplín se často ozývalo: „..pane učiteli, jak jsem doběhl?….. postupuji do finále?……padl rekord školy? … “ a z úsměvu pana učitele Heczka a z jeho slov bylo zřejmé, že několik rekordů školy ( běh, skok do písku, skok do výšky, ….) skutečně padlo! :-). Jsme Bohu vděčni za mladé talentované sportovce, které na škole máme!

Závěrem dovolte ještě jeden malý osobní postřeh. Naše církevní škola má krásné internetové stránky. Kdo ještě neviděl nebo neví, odkaz je zde: www.czstrinec.cz. Na hlavní stránce, vlevo v hlavním menu je zajímavý odkaz: „V čem je naše škola výjimečná“. Když si na to „kliknete“ otevře se vám velmi zajímavá prezentace, která opravdu stojí za shlédnutí! A když budete trpěliví, dojdete ke kapitole: Kdo jsou naši učitelé? Co je cílem jejich vyučování a vlastně proč…. ? Odpověď je velmi prostá a výstižná: „Cílem našeho vyučování je láska z čistého srdce, z dobrého svědomí a z upřímné víry“ (Bible 1.Tim. 1.5). Milí rodiče, přátelé! Ti naši učitelé z té naší „církevky“ mají opravdu ta naše děcka rádi! To je můj malý postřeh nejen z olympiády, školního výšlapu, z výletů, školních modliteb, muzikálů, radovánek, ale z obyčejných všedních dní, jak je s dětmi prožíváme. Myslím, že právě v tom je naše škola výjimečná! Jak dobrý je náš Bůh! Haleluja!

Bůh vám všem žehnej!

Za přípravný tým rodičů

třídní důvěrníci z 4. třídy

Jiří Folwarczný a Vladimír Komárek

 

Drazí rodiče, dovolte , že i já se připojím k poděkování Vám všem, kteří jste si udělali čas a doufám, že se uvidíme i příští rok na olympiádě!!!

Monika Guńková, ředitelka školy

1 komentář

  • Ivo Byrtus Permalink

    Nezbývá než se vším co zde bylo vyřčeno souhlasit. Naše škola je vyjímečná. V našem středu je vyjímečný, dokonalý Pán. Kolem skvělé děti, učitelský sbor a rodiče kteří umí přiložit ruku k dílu. Děkuji!

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>