Pozvání na muzikál Král Matýsek I.

Vážení příznivci umění, divadla, hudby, také tento rok se můžete těšit na hezký zážitek  z muzikálového představení žáků CZŠ a MŠ Třinec.  Chceme s Vámi společně strávit příjemný podvečer ve čtvrtek dne 13.12.2018 od 16.30 v KD Trisia Třinec, a také druhý den v pátek  14.12.2018 od 9.00 v KD Trisia.

Příběh krále Matýska, který jako dítě začne vládnout zemí s pomocí svých ne vždy příznivých ministrů, Vás určitě vtáhne do děje.

O Januszu Korczakovi

Scénář našeho muzikálu vznikl na námět stejnojmenné knížky Král Matýsek I. od Janusze Korczaka, známého polského pedagoga židovského původu, zároveň lékaře, spisovatelé a publicisty. V době 2.světové války vedl ve Varšavě Domov pro židovské děti, který byl přesunut do varšavského ghetta, v 1942 roce  Janusz Korczak spolu s dětmi z sirotčince byl odvezen do Birkenau , kde všichni zahynuli v plynových komorách. Janusz Korczak celý život bojoval o práva děti na lásku, na úctu, na svobodu,  na to vzdělávat se v důstojných a rovných podmínkách, zabýval se otázkami výchovy. Jeho pedagogické spisy mají co říct i v dnešní době.

Král Matýsek I.

Král Matýsek I. pro děti

 

Vánoční jarmark

Srdečně zveme také na vánoční jarmark , který se bude konat ve čtvrtek 13.12.2018 ve foye KD Trisia Třinec už od 15.00 hod.

Srdečně zveme! Pedagogové a žáci školy

 

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

MŠ Třinec – Sosnová

DSC00785

Mateřská školička na ul. Sosnové se nachází v budově naproti církevní školy, v centrum sídliště na Sosně.

Kapacita je pro 20 dětí předškolního věku. Začala fungovat od školního  roku 2012/13, stejně jako MŠ v Horní Lištné. I zde se děti vychovávají dle ŠVP <em>Křesťanská  mateřská škola</em> a paní učitelky vytvářejí klidnou a bezpečnou atmosféru.

Srdečně zveme!

Denní provoz:  6.30 -16.00

MŠ Horní Lištná

MŠ Horní Lištná

Pro stále zvětšující se zájem o předškolní výchovu v křesťanském duchu,jsme otevřeli ve školním roce 2011/12 další dvě oddělení církevní mateřské školy. Tato možnost se naskytla v prostorách stávající Kazatelské stanice SCEAV v Třinci – Horní Lištné č. 10, a dále v Třinci na ulici Sosnové, naproti naší církevní základní školy.

Důvody, proč posílat dítě do křesťanské školky v Horní Lištné:

  • klidná atmosféra vlídnosti a lásky,
  • spolupráce s rodiči v rámci společných aktivit,
  • nádherné prostředí s velkou zahradou.

Mateřská škola je otevřena všem dětem křesťanského vyznání i dětem bez vyznání.

Provozní doba: denně od 6.30-16.00

MŠ Chopinova

P1050467

Mateřská škola v Třinci – Lyžbicích, ul. Chopinova 463, vznikla v roce 2007/08. Nachází se v budově Církve bratrské v Třinci. Má sice menší prostory, ale zato velmi útulné.

Paní učitelky vyučují dle Školního vzdělávacího programu Křesťanská mateřská škola. Klademe důraz na prostředí plné lásky a porozumění. Snažíme se vytvářet partnerské vztahy s rodiči. Pokud Vás výchova v křesťanském duchu zajímá, přijďte se mezi nás podívat.

Provoz mateřské školy: denně od 7.00 – 15.30