Sportovní olympiáda je za námi

 

Milí rodiče,

 

s vděčnosti v srdci Pánu Bohu, můžeme zhodnotit letošní školní olympiádu naší Církevní ZŠ jako velmi úspěšnou a požehnanou!

Pán Bůh nám na pátek 17.května daroval ideální počasí, nepršelo, nebylo moc horko a dokonce se nad námi rozplynula oblačnost hrozící deštivým počasím a nad našimi sportovci se objevila jasná modrá obloha!!!

Naši žáci zahájili školní olympiádu nejprve slavnostním průvodem „borců“ po jednotlivých třídách, pak při slavnostním nástupu přidali své „bojové“ pokřiky. Před nastoupeným pedagogickým sborem a dobrovolníky z řad rodičů, jsme byli povzbuzeni prezidentem naší školy k čestnému sportovnímu boji a paní ředitelkou biblickým veršem z Filipským 3:14 – „Běžím k cíli, abych získal nebeskou cenu, jíž je Boží povolání v Kristu Ježíši.“ Povzbuzeni tímto veršem a posíleni modlitbou, sportovní zápolení našich dětí mohlo začít.

 

Díky Bohu, probíhaly všechny disciplíny bez nějakých problémů! Tak jak to bývá na olympiádách, tak i na té naši, nevyhnuly se nám nějaké přešlapy při skoku do písku nebo hodu do dálky, nějaký pokažený start při krátkém běhu ….:-)

Naši žáci předvedli mnoho dobrých sportovních výkonů, padaly také školní rekordy! Ale nejen ty!

Protože jsme škola, která se hlásí ke křesťanským hodnotám, byli jsme svědky, že to není jen umělá teorie, ale živá praxe mezi některými žáky. Bylo úžasné sledovat například běh na 800m děvčat (kdo neví, je třeba uběhnout poctivé dvě kolečka po atletické dráze :-)). Po prvních 400m, závodnice, která bojovala o bronzovou medaili, chtěla boj už vzdát…ALE..jedna její kamarádka ji začala povzbuzovat, aby to nevzdávala a dokonce s ní běžela celé jedno kolo až do cíle – bronz její kamarádky byl jistý!!! :-)). Pro mě osobně to byl asi ten nejkrásnější zážitek z celé akce – praktická pomoc a podpora bližnímu, příteli, kamarádce – „jít s mým kamarádem druhou míli“, „berte na sebe břemena jedni druhých, tak naplníte zákon Kristův“ (Galatskám 6:2).

 

Svět, ve kterém žijeme, nás často nutí se zamyslet: „No dobře, ale co JÁ z toho budu mít? Jen bolavé nohy, zničené boty a ztracený čas!“ Ona kamarádka s velkým „K“ bronz sice nezískala, nestála na stupni vítězů, nesklízela obdiv spolužáků,…ale vím jistě, že získala jinou medaili – z nebeského kovu! Ze srdce přeji nám všem abychom se učili od Pána Ježíše Krista, který je „tichý a pokorného srdce“ a „běželi“ k tomu pravému Cíli a získali ne pozemskou-pomíjivou, ale Nebeskou cenu!

 

Na vše dění na atletickém stadiónu v duchu „fair-play“ dohlíželi učitelé a pomocníci z řad nás – rodičů. Hlavní organizátor akce – pan učitel Heczko, po olympiádě napsal: 

 

„Chtěl bych touto cestou poděkovat všem RODIČŮM a pomocníkům, kteří byli součástí organizace a sponzoringu školní olympiády. Děkuji Bohu za tak výjimečné pomocníky, kteří si většinou museli vzít volno v práci. Děkuji za Vaší časovou oběť. Bez Vás by tato olympiáda neměla spád a smysl. Ať Vám Bůh žehná.Děkujeme.S přáním Božího pokoje!“

 

Bůh vám žehnej!

 

Za přípravný tým rodičů

třídní důvěrníci z 3. třídy

Jiří Folwarczný a Vladimír Komárek

 

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>