Světový den násobilky 2019

    Již třetím rokem se v první říjnový pátek naše škola zapojila stále jako jediná škola v České republice ke Světovému dni násobilky. Bavili jsme se, soutěžili jsme a samozřejmě byla matematika 🙂 . Doplnit příklady odpovídajícími činiteli, součiny nebo podíly,  vytvořit karetní dvojice a v rytmu Kahoota správně doplnit příklady – někteří žáci z naší školy zvládli tyto úkoly tak říkajíc levou zadní. Pro tyto žáky jsou přichystané sladké odměny, protože jako každý rok je sloganem tohoto dne „Za násobilkovou tabulku čokoláda“.

      Nad správností početních operací dohlíželi  žáci 9. třídy.

     Během přestávky násobilkové hlídky prověřily ze znalosti násobilky nejen žáky, učitele ale i žáky ze 7 ZŠ. Na každého, kdo uspěl, čekala sladká odměna. Další atraktivní soutěží bylo  hledání nového Švihadlového krále. V letošním roce Tobiáš Stebel skákaje vypočítal 110 příkladů a tím překonal loňského švihladlového krále.

Děkujeme za společnou zábavu!

 

Reagovat

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>