Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Den legračních pokrývek hlavy
30 1 2 3
Rozhodnutí o přijetí do 1. třídy
Jablunkovské šance - projektový den
4 5
6
Zápisy do mateřské školy
Zápisy do mateřských škol začínají
7
Zápisy do mateřské školy
Zápisy do mateřských škol začínají
8 9 10 11 12
13 14
Pasování na čtenáře
15 16 17 18 19
20
Biblická soutěž Jonáš
21
CMŠ Sosnová - řemeslné hry a návštěva hasičů
22
2. místo v soutěži Můj Werk
23
Pozvánka na modlitby za mateřské školy
24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Erasmus + > Mezinárodní akademie žáků a učitelů angličtiny

Mezinárodní akademie žáků a učitelů angličtinyS projektem Erasmus+ v Maďarsku - říjen 2021

 

V rámci projektu  Erasmus +  navštívilo 6 žáků 9. třídy Církevní lyceum v Godolo v Maďarsku. Téma našeho pěti denního setkání bylo “Let´s Create”. Žáci a učitelé církevního lycea pro nás připravili velmi hezký program. První den jsme se společně poznávali a seznamovali. Rozdělili jsme se do skupin, ve kterých jsme následně celý týden pracovali na různých aktivitách - scénky, únikovka. Během poznávání měst Godolo a Budapešti žáci měli plnit různé úkoly. Naučili jsme se základní kroky místních tradičních lidových tanců, vyráběli jsme a kreslili jsme. Prostě jsme byli tvořiví. Celý týden byli žáci ubytování v rodinách, kde se mohli ještě blíže seznámit s kulturou, tradicemi a životem v Maďarsku. Celou dobu komunikovali v angličtině, což značně přispělo k rozvoji jejich komunikačních kompetencí. V neposlední řadě získali nové kamarády. Celý týden byl pro nás příjemným 

zážitkem. 

 

S projektem Erasmus u nás ve škole v České republice - duben 2022

Koncem dubna 2022 žáky druhého stupně Církevní školy navštívili jejich kamarádi z Finska a Polska. Celkem 24 žáků a 4 učitelé přijeli ze zahraniční podívat se do České republiky a seznámit se s historií našeho kraje. Role průvodců se zhostilo 16 žáků našich žáků z 6., 7. a 8. třídy. První den mobility se žáci společně seznámili a rozdělili do skupin. Ve skupinách pak společně prošli Třinec. Druhý den žáci společně s hosty navštívili Rožnov pod Radhoštěm a vystoupali na Štramberskou trúbu. Třetí den mobility se žáci ve škole učili hrát na zvonky a vyzkoušeli si usmažit tradiční české bramboráky. Pak společně vyjeli na Javorový vrch. Čtvrtého dne mobility společně navštívili Archeopark a povečeřeli v historické restauraci na Hradě. Pátého dne se společně naučili tančit místní lidové tance a mobilitu zakončili bowlingem a pizzou. Celý týden měli naši žáci ubytované své kamarády z Finska a Polska u sebe doma a komunikovali spolu v anglickém jazyce. Všichni společně strávili perfektní čas plný zážitků, zlepšili své komunikační dovednosti v anglickém jazyce a našli nové kamarády.

 

Mobilita Finsko – Jyväskylä - květen 2022

 

Na přelomu května a června jsme vycestovali s vybranými žáky 8. třídy v rámci projektu Erasmus+ do finského města Jyväskylä. Někteří s žáků poprvé letěli letadlem, což byl pro ně velký zážitek. První dva dny jsme strávili v Helsinkách – viděli jsme pravoslavný kostel zesnutí Panny Marie, evangelickou katedrálu a další památky. Trajektem jsme jeli na ostrov Suomenlinna - námořní obranná pevnost. V neděli večer jsme vyrazili směr Jyväskylä. Na autobusovém nádraží nás již čekaly rodiny, ve kterých byly děti ubytovány. První den jsme se seznámili se školou. V dalších dnech jsme například vyrazili na výlet do národního parku Pyhä Häkki, ve kterém rostou staré vzrostlé borovice. Prošli jsme se rašeliništěm a opékali párky. Sportovali jsme, užili si saunu, navštívili letecké muzeum.  V pátek dopoledne jsme vyráběli dřevěný přívěsek na klíče a vařili společný oběd ve cvičné kuchyni. Celý týden jsme si velmi užili, poznali nové kamarády a procvičili angličtinu.