Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Erasmus + > Místní historie v Angličtině

Místní historie v AngličtiněOnline setkání

V pondělí 22. 3. 2021 proběhlo první online setkání našich partnerských škol v rámci projektu Erasmus+. Během tohoto setkání měli účastníci možnost se seznámit, během nejrůznějších aktivit.  Seznamování proběhlo většinou v menších skupinkách. Odpovídali jsme na otázky v programu Mentimeter, zahráli jsme si kvíz a zjistili jsme, co můžeme mít společného s ostatními. Celé setkání bylo velmi příjemné a poznali jsme alespoň z části mnoho nových lidí.

 

Projekt Erasmus výjezd Polsko - Poznaň

Ve dnech 29.5. - 3.6. 2022 jsme společně s 12ti žáky šesté a sedmé třídy navštívili polský Poznań a jeho okolí. Výjezd se uskutečnil v rámci školního projektu Erasmus+. Společně s našimi žáky do Polska dorazila i skupina děti z Finska. 

Účelem projektu je navázat spolupráci se zahraničními školami a hlavně prohloubit znalosti anglického jazyka. Žáci měli možnost zlepšit si hlavně komunikaci v anglickém jazyce. Používali jazyk nejen ve škole ale i v rodinách, ve kterých byli ubytování. V rámci výjezdu měli možnost pracovat ve skupinách na společných projektech, hrát společně hry nebo navštěvovat různá místa. Měli jsme možnost poznat město Poznaň. Navštívili jsme historické město Gnězno a seznámili jsme se s historii obou měst. Děti si uvařily tradiční velkopolská jídla nebo si vyrobily proutěný košík. Kromě historie děti čekalo hodně zábavy, ale i odpočinku - sportovní aktivity, návštěva interaktivního muzea Brama Poznania, muzeum rolnictwa Szreniawa, bobová dráha a mnoho dalšího.

Žáci byli za výjezd velmi vděční, měli možnost navázat nová přátelství a hlavně získat další zkušenosti v komunikace v cizím jazyce.